Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl 21 sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.
 
 
 
 
 
Żoliborz 
26 stycznia / Kępa Potocka 
2 luty / Cytadela 

Praga Południe 
9 luty / Tajemnice Saskiej Kępy 
16 luty / Gruba Kaśka i Chudy Wojtek 
23 luty / Wiklinowa zatoka 

Wawer 
2 marzec / Kępa Wieloryb 
9 marzec / Romantyczna Wisła 

Wilanów 
16 marzec / Wyspy Zawadowskie 
23 marzec / Piasek w butach 

Mokotów 
30 marzec / Smoki z Siekierek

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł. 
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

Tradycyjnie Fundacja Ja Wisła zaprasza na sylwestrowy spacer z pochodniami brzegiem Wisły wzdłuż Pragi i największe ognisko na plaży. Trasa liczy ok. 4 kilometry, prowadzi dziką ścieżką nad samym brzegiem Wisły, obfituje w nastrojowo iluminowane mosty i zaczarowane panoramy Warszawy.

Spotykamy się 31 grudnia w poniedziałek, o godzinie 21:00, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony mostu Gdańskiego. Wybrzeże Helskie róg ul. Starzyńskiego. 

Bilety kupuje się na miejscu zbiórki, nie ma rezerwacji. 
Należy mieć przygotowaną równo odliczoną kwotę opłaty, kasjer nie wydaje reszty!
0 zł – dzieci do lat 7, seniorzy od 70 lat
20 zł - bilet ulgowy (dzieci i młodzież do 26 lat emeryci i renciści)
30 zł - bilet normalny
80 zł - bilet rodzinny

17 listopada / sobota / 11:00-15:00

Zbiórka w Parku Praskim przy pomniku misia, na początku al. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” prowadzącej z Pl. Weteranów do ZOO.

Nad Wisłą czeka na nas dużo pochylonych wierzb na które można włazić. W zatoki czarnym mule wylegują się szczeżuje z prawdziwej masy perłowej. Podkradniemy bobrom patyk z żeremia. Może się przydać podczas poszukiwania nory lisa! A może zrobimy z niego łapacz snów?

Spacerujemy wśród roślinności, na której długo utrzymuje się rosa, a brzeg rzeki bywa błotnisty. Należy mieć buty terenowe lub kalosze. Dzieciom potrzebne będą gumowe spodnie. Przyda się karimata, herbata i jedzenie do upieczenia na ognisku. Warto zabrać lornetkę. Trasa liczy ok. 4 kilometrów, miejscami jest mocno terenowa, ale można ją skrócić. Najmłodsze dzieci pokonają część wyprawy na barana, w chuście lub nosidełku.

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł. Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl 21 sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły, dedykowanych dla rodzin z dziećmi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwanie skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły.

Mała Wisła, odcinek 1: Wisło, ojczyzno moja
10 listopada / sobota / 11:00-15:00
Start pod pomnikiem Syreny na Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Spacer przechodzi mostem Świętokrzyskim na drugą stronę rzeki i dalej wiedzie na północ brzegami Saskiej Kępy i Pragi wśród traw i wiklinowych zatok. Ognisko rozpalimy na zielonym półwyspie z pysznym widokiem na Zamek Królewski, gdzie mieszkają lisy, bobry i dziki. Wprawne oko dostrzeże na tamie zarysy dwóch ludzkich postaci i małą tabliczkę na barierce mostu. Ale dlaczego ona jest przewiązaną biało-czerwoną wstążeczką? Wycieczkę zakończymy przy ZOO około godziny 15.

Spacerujemy wśród roślinności, na której długo utrzymuje się rosa, a brzeg rzeki bywa błotnisty. Należy mieć buty terenowe lub kalosze. Dzieciom potrzebne będą gumowe spodnie. Przyda się karimata, herbata i jedzonko do upieczenia na ognisku. Warto zabrać lornetkę. Trasy liczą ok. 3 - 4 kilometrów, miejscami są mocno terenowe, ale można je skracać. Najmłodsze dzieci pokonają część wyprawy na barana, w chuście lub nosidełku.

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

Fundacja Ja Wisła zaprasza w weekend 2-3 lipca na pierwszą z dziewięciu niezwykłych ekspedycji, podczas których kontemplować będziemy majestat najpiękniejszych wiślanych wysp. Niektóre z nich ciągną się kilometrami, osiagając setki hektarów powierzchni. Inne kiełkują w bezkresie płycizn archipelagami piaszczystych ławic, na których pogoda maluje wiatrem i falami hieroglify czasu. Część porastają pierwotne łęgowe lasy. Wynurzają się z bezmiaru wód jak wielkie zielone wieloryby. Wśród wiekowych drzew przechadzają się łosie i jelenie. W konarach niebosiężnych białodrzewów gniazda wiją czarne bociany i orły. Inne wyspy przypominają stepy lub pustynie. Królują bezkresne plaże, przy których morskie rumienią się ze wstydu. Na wielu z nich dawniej żyli ludzie, zachowały się miejscami kamienne krzyże na grobach kolonistów. Żwirowe grzępy przechowują gliniane, kościane i kamienne pamiątki przeszłości.

Pierwsza wyprawa już za tydzień 2-3 lipca. Będzie trochę jak z książki o Robinsonie Crusoe: trochę survivalowo, trochę przygodowo. Ale nie obawiajcie się, na wyspy zabieram swojego rocznego synka Jerzyka. Dostęp ułatwi nam rekordowo niski poziom wody w Wiśle, aby brodem wejść na wyspę wystarczy zdjąć buty. Łacha jest magiczną linią odcięcia od cywilizacji. Będzie przeprawa przez wodę, las i pustynię, obozowisko w oazie na plaży, płytkie jeziorka, modra Wisła i dwa dni bezgranicznej wolności. Wspólnie przygotowywanie i spożywanie darów niebios z ogniska, spacery przy księżycu i kawa o wschodzie słońca. Dokładne lokalizacje wysp są objęte tajemnicą ze względu na potrzebę ochrony intymności tych cudownych miejsc. Zaszczytu ich poznania dostąpią tylko uczestnicy wypraw. Możemy zdradzić tylko tyle, że znajdują się na Wiśle w Województwie Mazowieckim.

 - wyjazd: sobota 2 lipca, zbiórka o godz. 9 na parkingu na pl. Bankowym,
 - powrót: w niedzielę 3 lipca ok. godz 19  na pl. Bankowy

Jedziemy autokarem aż skończy się asfalt. Bezkresne sady i gniazdo bociana. Potem mandżur na plecy, maczeta w dłoń i boso do wiślanego raju. Na wyspie inaczej płynie czas. Można nie robić nic, tylko patrzeć, słuchać i oddychać. Można zbudować szałas z patyków lub zamek z piasku. Przewodnik zna ścieżki zwierząt i jeśli ktoś będzie chciał spotkać je o świcie, to nadarzy się idealna okazja. Opowiada historie z tej rzeki.

Koszt uczestnictwa w wyprawie:  dzieci do lat 4: bezpłatnie; młodzież do lat 18, emeryci i renciści: 100 zł;
osoby dorosłe: 200 zł; opcja VIP: + 50 zł
Cena obejmuje:
Przewóz autokarem w obie strony, opiekę przewodnika, gary do przygotowywania wspólnych posiłków z ogniska, dwa dni i noc na tajemniczej wyspie, ubezpieczenie od NNW, opcja VIP: sum z firanki

Należy zabrać prowiant i sprzęt pozwalający na przeżycie bez żadnych sklepów i zaopatrzenia z zewnątrz.
5 L butlę wody do picia, gotowania i mycia zębów, soki lub inne ulubione napoje (+ kawa, herbata, cukier), kiełbaska na ognisko, pieczywo, ziemniaki, jabłka, banany, jajka na poranną jajecznicę, kaszę gryczaną, paprykę, cukinię, pomidora, cebulę, konserwy, dżemy, serki i inne ulubione jedzonka.
Namiot, śpiwór, karimatę, latarkę, krem z fitrem, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, ubranie terenowe dostosowane do prognozy meteo, ręcznik, mydło, kostium kąpielowy, pelerynę p-deszcz i spray na kleszcze, menażkę, kubek, sztućce i ulubione zabawki, np. gitarę, wędkę, wykrywacz skarbów, lornetkę lub aparat foto

Rezerwacja: fundacja@jawisla.pl z terminem i potwierdzeniem przelewu zaliczki w wysokości 50% ceny.
Fundacja Ja Wisła, ul. Żywnego 21a m 71, 02 - 701 Warszawa,
ING Bank Śląski: 38 1050 1054 1000 0022 9316 9757

Wyprawy na wyspy będą organizowane we wszystkie weekendy lipca i sierpnia,
tj.: 2-3.07, 9-10.07, 16-17.07, 23-24.07, 30-31.07, 6-7.08, 13-14.08, 20-21.08, 27-28.08
Na wyspach obowiązują powszechnie znane osiagnięcia kultury i cywiliazcji oraz praktyczne przepisy BHP: szacunek dla przyrody i tolerancja  dla współtowarzyszy wypraw, miara w użyciu, by móc rano wykąpać się w Wiśle w należytym stanie technicznym.

Przemek Pasek/Ja Wisła
502 276 612/fundacja@jawisla.pl