W tym roku plaża przy pomniku Sapera przeszła przemiane. Oprócz leżaków proponujemy hamaki zawieszone wśród wierzb oraz huśtawkę z liny, a dla dzieci: rysowanie, malowanie i zabawki do kopania w piasku, a dla wszystkich gry i zabawy: piłka plażowa, badminton, frisbee, skakanka, klocki, „chińczyk” oraz karty.

Zachęcamy również do wpisywania się do „Księgi gości. Księgi marzeń” która wraz z rysunkami zostanie umieszczona na naszej stronie internetowej.

Rysunki i malunki, powstałe na plaży, można już podziwiać w galerii "Księga gości. Księga marzeń".

Żeby tego było mało, w weekendy  zapraszamy na plaże nr 2 na Saskiej Kępie, na wysokości ulicy Krynicznej, w miejscu cumowania promu Słonka, który stał się łącznikiem między jedną plażą a drugą. W miejscu nowo usypanej przez miasto plaży na Saskiej Kępie w okresie międzywojennym istniała ogromna plaża braci Kozłowskich, niczym nie różniąca się od tych nad morzem. Tu również znajdziecie leżaki, gry i zabawy na piasku. Niestety w Wiśle kąpać się nie można, gdyż nie spełnia wymogów sanitarnych, pomoczyć nogi możemy jedynie na własne ryzyko.

Na plażę przy pomniku sapera zapraszamy od poniedziałku do piątku od 11 do 20, a na plażę braci Kozłowskich - w soboty i niedzielę od 12 do 18. Ostatnim kursem Słomki zabieramy się na plaże przy pomniku Sapera.

Uwaga: w dni upalne proszę  zabrać wodę do picia, olejek do opalania i przygotować się na brak wolnych leżaków, a nawet miejsc na piasku - rezerwacji nie przyjmujemy!!!  :)

 

Projekt jest częścią Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY - nowego Festiwalu dla Wisły i Warszawy, w ramach przygotowań do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016