W piątek o siódmej rano akcja się rozpocznie. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Mecenasem wspaniałomyślnym jest i 100 ton przesianego wiślanego piasku swoimi ciężarówkami pod most przywiezie, by przyczynić się do powrotu miasta nad rzekę. MPWiK starania wielkie czyni, by miasto Warszawa, Wisłę truć przestało i niedawno uruchomiło Oczyszczalnię Południe, z której rury do Wisły tak czysta i przejrzysta woda płynie, że widać ławice ryb wpływające do kolektora! Wdzięczni mu jesteśmy wielce i szacunek należyty mamy. Dla uczczenia MPWiK aktywności społecznej i troski o środowisko, piątkową projekcję w KinieMost, w wigilię 32 rocznicy otwarcia Mostu Łazienkowskiego im. Gen. Zygmunta Berlinga, o godz. 22, poprzedzi film produkcji radzieckiej, pt. WODOCIĄG, cz-b, z lat 50. A podczas projekcji skrzynkę szampana babeczkami piaskowymi zagryzać będziemy. Niech żyją Wodociągi! Babeczki mile widziane.

WODOCIĄG, film produkcji Radzieckiej, cz-b, 1955 Oto zwykły kran wodociągowy, obrotem kółka pokrętnego otwiera się zawór i woda wypływa z kranu. A oto zwykła pompa, gdy naciśniemy ręką na trzpień, otwiera się zawór pompy, woda przedostaje się do rury i wpływa na zewnątrz. Wodociąg, to jedno z najważniejszych urządzeń gospodarki miejskiej. Dostarcza on ludziom wodę, bez której trudno wyobrazić sobie życie.

 

W piątkowy wieczór zapraszamy na Cypel Czerniakowski. Pod trasą mostu Łazienkowskiego kolejny seans filmowy KinoMostu.

Trochę refleksji. Będzie o odnajdywaniu się w tej samej rzeczywistości, ale na dwa sposoby - z perspektywy tęsknoty za dawnym ładem i buntu przeciwko współczesnemu tempu życia. Zapraszamy na kolejny pokaz fabuł z programu "30 minut" promującego debiutantów.

Podobno dopóki nie zrobisz dobrego dokumentu, nie wejdziesz do kina. Tej zasadzie z powodzeniem hołduje wielu młodych filmowców. Są wśród nich studenci łódzkiej Filmówki. Zapraszamy na pokaz ich dokumentów, okraszony animacją.

W piątkowy wieczór zapraszamy na Cypel Czerniakowski. Pod trasą mostu Łazienkowskiego kolejny seans filmowy KinoMostu.

Wszyscy ich znają, nie wielu wie jak zaczynali. Zapraszamy na pokaz specjalny debiutów z lat 50-tych i 60-tych w wydaniu mistrzów polskiego kina.

W piątkowy wieczór zapraszamy na Cypel Czerniakowski. Pod trasą mostu Łazienkowskiego kolejny seans filmowy KinoMostu.

Tym razem mała dawka filmów z „pogranicza” Polski i Francji. O Kocie nic nie będzie, lekcja francuskiego krótka może się przydarzyć. Prawie godzinny pokaz z nocy na dzień.