17 listopada / sobota / 11:00-15:00

Zbiórka w Parku Praskim przy pomniku misia, na początku al. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” prowadzącej z Pl. Weteranów do ZOO.

Nad Wisłą czeka na nas dużo pochylonych wierzb na które można włazić. W zatoki czarnym mule wylegują się szczeżuje z prawdziwej masy perłowej. Podkradniemy bobrom patyk z żeremia. Może się przydać podczas poszukiwania nory lisa! A może zrobimy z niego łapacz snów?

Spacerujemy wśród roślinności, na której długo utrzymuje się rosa, a brzeg rzeki bywa błotnisty. Należy mieć buty terenowe lub kalosze. Dzieciom potrzebne będą gumowe spodnie. Przyda się karimata, herbata i jedzenie do upieczenia na ognisku. Warto zabrać lornetkę. Trasa liczy ok. 4 kilometrów, miejscami jest mocno terenowa, ale można ją skrócić. Najmłodsze dzieci pokonają część wyprawy na barana, w chuście lub nosidełku.

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł. Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek