Tradycyjnie Fundacja Ja Wisła zaprasza na sylwestrowy spacer z pochodniami brzegiem Wisły wzdłuż Pragi i największe ognisko na plaży. Trasa liczy ok. 4 kilometry, prowadzi dziką ścieżką nad samym brzegiem Wisły, obfituje w nastrojowo iluminowane mosty i zaczarowane panoramy Warszawy.

Spotykamy się 31 grudnia w poniedziałek, o godzinie 21:00, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony mostu Gdańskiego. Wybrzeże Helskie róg ul. Starzyńskiego. 

Bilety kupuje się na miejscu zbiórki, nie ma rezerwacji. 
Należy mieć przygotowaną równo odliczoną kwotę opłaty, kasjer nie wydaje reszty!
0 zł – dzieci do lat 7, seniorzy od 70 lat
20 zł - bilet ulgowy (dzieci i młodzież do 26 lat emeryci i renciści)
30 zł - bilet normalny
80 zł - bilet rodzinnyBilet obejmuje uczestnictwo w spacerze z pochodniami przez zaczarowany wiklinowy las, plaże, cyple i bobrowe zatoczki, przejścia po tamach i brodzenie w bezkresnych łąkach złotych traw. Widoki pięciu mostów, możliwość spotkania dzikiej zwierzyny i miłych ludzi w każdym wieku.

Na zakończenie spaceru ok. godziny 23 zapalimy ogniska przy których spędzimy Sylwestra, a może nawet powitamy nadwiślański świt?

Samemu należy zaopatrzyć się w: napoje i jedzenie do upieczenia na ognisku, koce i karimaty do siedzenia, leżenia i przytulania gwiazd. Kociołki do podgrzewania wina, owoce, przyprawy i metalowe kubeczki z uszami. Instrumenty muzyczne typu gitary i bębenki bardzo mile widziane. Polecam terenowe buty, latarki czołówki i kurtki których nie będzie szkoda jeśli spadnie iskra z ogniska lub kapnie parafina z pochodni. Organizator dokłada wszelkich starań dla zapewnienia bezpieczeństwa, ale informuje że teren jest trudny i każdy uczestnik idzie na spacer na własną odpowiedzialność.

Zabronione jest: palenie mostów, kąpiel w Wiśle, wchodzenie na lód, używanie petard hukowych, palenie czegokolwiek oprócz drewna w ogniskach. Polecam serdecznej pamięci zabranie ze sobą do domu wszystkich przyniesionych przedmiotów, nawet jeśli będą puste w środku lub wypalone. Czysta Wisła!

Przemek Pasek / Ja Wisła