Fundacja Ja Wisła zaprasza na sylwestrowy spacer z pochodniami brzegiem Wisły i ognisko na plaży. Trasa liczy ok. 4 kilometry, prowadzi romantyczną dziką ścieżką nad samym brzegiem Wisły, obfituje w nastrojowo iluminowane mosty i zaczarowane panoramy Warszawy.

Spotykamy się 31 grudnia o godzinie 21:00, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony mostu Gdańskiego. Wybrzeże Helskie róg ul. Starzyńskiego. Zakończenie spaceru i ogniska ok. 23.00 w pobliżu mostu Świętokrzyskiego - blisko do stacji metra CNK.

Bilety kupuje się na miejscu zbiórki, nie ma rezerwacji.
Należy mieć przygotowaną równo odliczoną kwotę opłaty, kasjer nie wydaje reszty! Bilet obejmuje uczestnictwo w spacerze z pochodniami i ognisko.

0 zł – dzieci do lat 7 i seniorzy powyżej 70
20 zł - bilet ulgowy: dzieci i młodzież do 26 lat emeryci
30 zł - bilet normalny

Trasa prowadzi przez zaczarowany wiklinowy las, plaże, cyple i bobrowe zatoczki, przejścia po tamach i brodzenie w bezkresnych łąkach złotych traw. Widoki pięciu mostów, możliwość spotkania dzikiej zwierzyny i miłych ludzi w każdym wieku. Na zakończenie spaceru ok. godziny 23.00 zapalimy ogniska przy których spędzimy Sylwestra, a może nawet powitamy nadwiślański świt?

Samemu należy zaopatrzyć się w: napoje i jedzenie do upieczenia na ognisku, koce i karimaty do siedzenia, leżenia i przytulania gwiazd. Kociołki do podgrzewania wina, owoce, przyprawy i metalowe kubeczki z uszami. Instrumenty muzyczne typu gitary i bębenki bardzo mile widziane. Polecam terenowe buty, latarki czołówki i kurtki których nie będzie szkoda jeśli spadnie iskra z ogniska lub kapnie parafina z pochodni. Organizator dokłada wszelkich starań dla zapewnienia bezpieczeństwa, ale informuje że teren jest trudny i każdy uczestnik idzie na spacer na własną odpowiedzialność.

Zabronione jest: palenie mostów, kąpiel w Wiśle, wchodzenie na lód, używanie petard hukowych, palenie czegokolwiek oprócz drewna w ogniskach. Polecam serdecznej pamięci zabranie ze sobą do domu wszystkich przyniesionych przedmiotów, nawet jeśli będą puste w środku lub wypalone. Czysta Wisła!

Przemek Pasek
Ja Wisła
502 276 612

Bandoski, to kameralne, rodzinne wakacje w krainie mazowieckiej Wisły zanurzone w leniwie płynącym czasie lata. Można się przyłączyć na weekend lub tydzień. Będzie trochę jak z książki o Robinsonie Crusoe: przygodowo, przyrodniczo, plażowo i wodnie. Ale nie obawiajcie się wcale, na wyprawy zabieramy naszego czteroletniego synka Jerzyka i sławnego psa Juranda.

Bandosi podobnie jak Włóczykije, pędzą beztroskie życie w szałasach lub namiotach na bezludnych wyspach. Wspólnie stawiają bazy i razem przygotowują posiłki na ognisku. Wznoszą zamki i pałace na piasku, kopią wodne kanały i budują tamy. Wytrwale poszukują skarbów na plażach: rzeźb z korzeni, czarnych dębów, skamieniałych kości dinozaurów, krzemiennych narzędzi, strzałek piorunowych, ceramicznych naczyń przodków. Z kamyków, muszli i piór robią unikatowe naszyjniki i łapacze snów. Wycinają ptaki z papieru. Rysują ważki. Wyplatają z wikliny, lepią z gliny, budują stateczki i tratfy. Popołudniami wylegują się w czajnikach, pływają w oczkach, brodzą w płytkich łachach za kiełbiami, nurkują w lodówkach, zakopują się w piasku lub drzemią w błękitnym cieniu wierzb. Wieczorami podziwiają spektakle zachodów słońc, słuchają ptasich i żabich koncertów, albo plusków bobrowych. W ognisku pieką ziemniaki, banany i jabłka. Ściągają z nieba spadające gwiazdy lub jadą wielkim wozem zbierać śmietankę z mlecznej drogi. Rozmawiają o Wiśle i słuchają opowieści z tej rzeki. Kawę piją w pierwszych promieniach słońca. Spacerują o świcie we mgłach po kolana. Strząsają krople rosy z pajęczyn wprost do kaloszy. Tropią wydry, bobry, sarny i łosie. Pasą kozy i dzikie konie na łążkach. Podglądają jak czarne bociany łowią przepływające zaskrońce. Cieszą oczy bezkresem horyzontu. Karmią dusze rzecznym morzem wolności. Koją uszy oceanem ciszy. Nasiąkają Wisłą. Zostawiają ślady stóp odciśnięte w białym piasku by tęsknić i marzyć już zawsze.

Bilety (cena za 1 dzień pobytu):
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 32 zł, normalny: 48 zł, rodzinne: (1+1):80 zł, (1+2):96 zł, (1+3):128 zł, (2+1):128 zł, (2+2):144 zł, (2+3):160 zł.

Bandoski trwają od 1 lipca do 31 sierpnia. Można dołączyć na dowolny weekend lub tydzień.

Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803.
Gdyby nie dotarł od nas mail z potwierdzeniem rezerwacji, prosimy o kontakt telefoniczny.

Należy zabrać: wodę, prowiant i sprzęt pozwalający na przeżycie bez zaopatrzenia z zewnątrz. Niezbędnie: namiot, śpiwór, karimata, latarka, krem z filtrem, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, ubranie terenowe dostosowane do prognozy meteo, ręcznik, mydło, kostium kąpielowy, pelerynę p-deszcz i spray na kleszcze, menażka, kubek, sztućce. Uzupełniająco: gitara, badminton, piłka, gry planszowe, materac, rękawki, deska, koło i maska do pływania, książka, wędka, wykrywacz skarbów, lornetka i aparat foto.

Bandoski prowadzą laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek wraz z czteroletnim synkiem Jerzykiem i psem ratowniczym Jurandem. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r.

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek
Fundacja Ja Wisła
Fundacja Ja Wisła zaprasza na cykl 21 sobotnich spacerów wzdłuż warszawskiej Wisły. Wyprawy są dedykowane dla rodzin z dziećmi terenowymi. My zabieramy trzyletniego Jerzyka. Trasy liczą 4 km. Czas wspólnie spędzony nad rzeką to oglądanie unikatowych panoram, dotykanie przyrody, poszukiwane skarbów, zabawa nad wodą, wsłuchiwanie się w głosy i historie znad Wisły. Czas na karimacie, na pniu zwalonego drzewa. Woda, niebo i ptaki. Co tydzień gdzieś indziej.
 
 
 
 
 
Żoliborz 
26 stycznia / Kępa Potocka 
2 luty / Cytadela 

Praga Południe 
9 luty / Tajemnice Saskiej Kępy 
16 luty / Gruba Kaśka i Chudy Wojtek 
23 luty / Wiklinowa zatoka 

Wawer 
2 marzec / Kępa Wieloryb 
9 marzec / Romantyczna Wisła 

Wilanów 
16 marzec / Wyspy Zawadowskie 
23 marzec / Piasek w butach 

Mokotów 
30 marzec / Smoki z Siekierek

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł. 
Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek

Tradycyjnie Fundacja Ja Wisła zaprasza na sylwestrowy spacer z pochodniami brzegiem Wisły wzdłuż Pragi i największe ognisko na plaży. Trasa liczy ok. 4 kilometry, prowadzi dziką ścieżką nad samym brzegiem Wisły, obfituje w nastrojowo iluminowane mosty i zaczarowane panoramy Warszawy.

Spotykamy się 31 grudnia w poniedziałek, o godzinie 21:00, na parkingu przy wejściu do ZOO od strony mostu Gdańskiego. Wybrzeże Helskie róg ul. Starzyńskiego. 

Bilety kupuje się na miejscu zbiórki, nie ma rezerwacji. 
Należy mieć przygotowaną równo odliczoną kwotę opłaty, kasjer nie wydaje reszty!
0 zł – dzieci do lat 7, seniorzy od 70 lat
20 zł - bilet ulgowy (dzieci i młodzież do 26 lat emeryci i renciści)
30 zł - bilet normalny
80 zł - bilet rodzinny

17 listopada / sobota / 11:00-15:00

Zbiórka w Parku Praskim przy pomniku misia, na początku al. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” prowadzącej z Pl. Weteranów do ZOO.

Nad Wisłą czeka na nas dużo pochylonych wierzb na które można włazić. W zatoki czarnym mule wylegują się szczeżuje z prawdziwej masy perłowej. Podkradniemy bobrom patyk z żeremia. Może się przydać podczas poszukiwania nory lisa! A może zrobimy z niego łapacz snów?

Spacerujemy wśród roślinności, na której długo utrzymuje się rosa, a brzeg rzeki bywa błotnisty. Należy mieć buty terenowe lub kalosze. Dzieciom potrzebne będą gumowe spodnie. Przyda się karimata, herbata i jedzenie do upieczenia na ognisku. Warto zabrać lornetkę. Trasa liczy ok. 4 kilometrów, miejscami jest mocno terenowa, ale można ją skrócić. Najmłodsze dzieci pokonają część wyprawy na barana, w chuście lub nosidełku.

Bilety:
Dzieci do lat 3: bezpłatnie, ulgowy: 16 zł, normalny: 24 zł, rodzinny (2+1): 56 zł, (2+2): 64 zł, (2+3): 80 zł. Rezerwacje na maila: fundacja@jawisla.pl, informacja: 508 328 803

Wycieczkę prowadzą świeżo upieczeni laureaci Statuetki Złotego Słonecznika: Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek. Nagroda Złotego Słonecznika została przyznana Fundacji Ja Wisła przez portal Czas Dzieci za wyprawy Mała Wisła, jako najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci, w kategorii przyroda, w Warszawie w 2018 r. Dziękujemy !

Agnieszka Czerwińska i Przemek Pasek