Fundacja Ja Wisła zaprasza na trzynasty i ostatni (w tym roku) spacer z cyklu: CHODŹ NAD WISŁĘ.

Spotykamy się w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 11 na pętli autobusowej przy Elektrociepłowni Siekierki (ul. Augustówka, autobusy 159, 162, 108). Szybko uciekniemy z ternu zurbanizowanego, by zanurzyć się w morzu kwitnących wierzb. Trasa wiedzie przez najpiękniejsze plaże Wilanowa, na których właśnie odpoczywają bociany. Wyjątkowej urody, mało znany obszar. Spotkamy się z rybitwami, które wczoraj wróciły z Afryki. Ostrożnie zajrzymy do Rezerwatu Wyspy Zawadowskie, gdzie mewy i rybitwy zakładają właśnie gniazda.

Trasa liczy ok. 10 kilometrów i pokonanie jej zajmie nam ok. 4 godzin. Zakończenie na Kępie Zawadowskiej, powrót autobusem 164. Wycieczka jest odpłatna w wysokości 20 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy (dzieci i młodzież, seniorzy). Trasa jest łatwa. Na czas odpoczynku przy ognisku warto zabrać kiełbaskę i herbatę w termosie.

Będzie to trzynasty i ostatni (w tym roku), z cyklu zimowych spacerów pt.: CHODŹ NAD WISŁĘ, których łączna trasa przemierzy całość brzegów Wisły w Warszawie i nawet trochę tuż pod nią. Spacery będą odbywać się w każdą niedzielę do końca kwietnia. Celem projektu jest przybliżenie Wisły mieszkańcom Warszawy i okolic. Trasy są baaardzo piękne. Po drodze opowiadam historie i pokazuje miejsca, których nie zobaczycie w telewizji. Przejście całego szlaku Wisły warszawskiej otwiera oczy i umysły i nie pozwala ich już zamknąć. Kto pokona cały szlak, otrzyma od Fundacji dyplom uznania.

Przemek Pasek / Ja Wisła / tel. 502 276 612