1, 2, 3 maj 2015 r. : Warszawa – Czersk – Mniszew – Ryczywół – Wróble - Dęblin

 

Fundacja Ja Wisła zaprasza do wzięcia udziału w trzydniowym, przyrodniczo-etnograficznym trekkingu rowerowym wzdłuż Wisły na Mazowszu. Przygody. Biwaki z bobrami na wyspach. Bieliki nad głowami. Amazońska dżungla na Mazowszu. Drewniane chaty. Bociany białe i czarne. Przeprawy promami przez Wisłę. Spotkania z historią. Kąpiele wodne. Odkrywamy nadwiślańskie Urzecze.

Trasa nie jest długa, w trzy dni przejedziemy około 120 km. Prowadzi spokojnym tempem, małymi dróżkami rolniczymi wśród malowniczych wsi nad Wisłą. Często penetrujemy nadwiślańskie chaszcze, aby podziwiać dziką przyrodę. Dużo przerw na fotografowanie. Nawet miejski (ka) rowerzysta (tka) da radę. Wyprawa jest dedykowana dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów. Bagaże uczestników wieziemy przyczepką za samochodem technicznym, towarzyszącym wyprawie. Wspólnie przygotowujemy posiłki na ognisku.

W programie: dużo wylegiwania się na dzikich nadwiślańskich plażach. Przeprawy promami przez Wisłę. Zwiedzanie Zamku w Czersku, Skansenu Bojowego 1 Armii WP w Mniszewie, Fortów Twierdzy Iwanogród w Dęblinie. Tropienie łosi i bobrów. Noclegi w namiotach w nadwiślańskiej dżungli. Bezkresne widoki kwitnących sadów. Nocne koncerty słowików pod gwiazdami. Słońce budzące. Morskie panoramy plaż.

Zbiórka w piątek, 1 maja, przy pomniku Syreny nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Rejestracja uczestników od 10 do 11. O godzinie 11 wyruszamy.

 

Zakończenie w niedzielę 3 maja, o godzinie 18, w Dęblinie na stacji PKP, skąd pociągiem wrócimy do Warszawy.

Bilet normalny: 100 zł/ dzień x 3 dni = 300 zł.

Bilet ulgowy: 80 zł/ dzień x 3 dni = 240 zł.

 

Cena zawiera: przewodnictwo terenowe, transport bagażu, asekurację serwisu rowerowego, bilet wstępu na Zamek w Czersku, bilet wstępu do Skansenu Bojowego w Mniszewie, bilety na promy przez Wisłę w Gassach i Świerżach Górnych, zwiedzanie fortów Twierdzy Dęblin, dwie wycieczki tropem łosia i bobra o świcie (dla chętnych), produkty żywnościowe i kuchenne na: 2 x śniadania, 3 x obiadokolacje, (posiłki będą przygotowywane wspólnie przez uczestników), bilet powrotny PKP z Dęblina do Warszawy, mapę i opis trasy, ubezpieczenie NNW.

Uwaga: Wyprawa jest terenowa i śpimy pod namiotami. Jej powodzenie zależy od pogody. W razie złej prognozy można zrezygnować i odwołać uczestnictwo w wyprawie na 24 godziny przed jej rozpoczęciem tj. do czwartku 30 kwietnia do godziny 11. Zwracamy wówczas 90% wpłaconej kwoty (-koszty polisy NNW i organizacyjne).

Rezerwacja miejsc: e-mailem: fundacja@jawisla.pl ( w tytule Rower Wodny) wraz z potwierdzeniem przelewu, decyduje kolejność zgłoszeń, w mailu proszę podać: Imię i nazwisko i numer telefonu komórkowego, wegetarianie proszeni są o poinformowanie o tym, abyśmy mogli zaplanować zakupy.

Informacja o wyprawie tel.: 503 099 975

 

Rezerwacja - opłata przelewem: 300 zł lub 240 zł

ING Bank Śląski: 38 1050 1054 1000 0022 9316 9757

Dla: Fundacja Ja Wisła, ul. Żywnego 21 a, m.71, 02-701 Warszawa,

tytuł: rezerwacja wyprawy Rower Wodny 1, 2, 3 maja

 

Należy zabrać: Namiot, śpiwór, karimatę, latarkę, najlepiej czołówkę, odzież i buty na 3 dni, koniecznie coś cieplejszego (czapka, rękawiczki) i przeciwdeszczowego na wszelki wypadek, talerz, menażkę, kubek i sztućce turystyczne, okulary przeciwsłoneczne. Rower w dobrym stanie technicznym ze sprawnymi hamulcami i oświetleniem przednim i tylnym, kask, kamizelkę odblaskową.

Podróżujemy z lekkim plecaczkiem lub sakwą. Bagaże jada w samochodzie. Gdyby komuś się zepsuł rower, jedzie z nami serwisant, który go naprawi.

Wariant krótszy: można wziąć udział w części wyprawy, np. 1 dzień = 100/80 zł,np. pojechać tylko na piątek i wrócić wieczorem z Góry Kalwarii autobusem ZTM, albo dojechać w sobotę rano do Czerska i wziąć udział w 2 dniach = 200/160 zł, (dojazd we własnym zakresie)

 

Harmonogram wyprawy:

Dzień 1, piątek 1 maja:

zbiórka od godziny 10 przy Pomniku Syreny na Wybrzeżu Kościuszkowskim nad Wisłą (metro Centrum Nauki Kopernik). Od 10 do 11 rejestracja uczestników. Start o godzinie 11. Trasa: ok. 40 km: Solec, Siekierki, Most Siekierkowski, Kępa Wieloryb, Rezerwat Wyspy Zawadowskie i Wyspy Świderskie, ujście Świdra, Karczew, przeprawa promem przez Wisłę do Gassów, Dębówka, Wólka Dworska, Góra Kalwaria, Czersk (Zamek Książąt Mazowieckich), biwak na kępie, kolacja z ogniska.

Dzień 2, sobota 2 maja:

O świcie wycieczka piesza po kępie w poszukiwaniu łosi (dla chętnych) Śniadanie od 9 do 10, o 11 wyruszamy. Trasa, ok. 40 km.: Kępa Radwankowska, Królewski Las, Podgórzyce, ujście starej Pilicy, Ostrówek, Mniszew (skansen bojowy 1 Armii WP), Gruszczyn, Kępa Skórecka, Przewóz Tarnowski, Ostrów, Winduga, biwak na cyplu, kolacja z ogniska.

Dzień 3, niedziela 3 maja:

O świcie wycieczka piesza po wyspie w poszukiwaniu bobrów (dla chętnych) Śniadanie od 9 do 10, o 11 wyruszamy. Trasa, ok. 40 km.: Kłoda, Ryczywół, Świerże Górne: przeprawa promem przez Wisłę, Przewóz, Kobylnica, Wróble-Wargocin, Piotrowice, Prażmów, Stężyca, Dęblin, (zwiedzanie fortów twierdzy) obiadokolacja z ogniska. O godzinie 18.19 wsiadamy do pociągu w Dęblinie i wracamy na 20.48 do Warszawy.

Organizator ubezpiecza uczestników od NNW i wymaga zachowania powszechnie znanych zasad bezpieczeństwa w czasie imprezy. Osoby nadużywające alkoholu lub podobnie działających środków, lub nieodpowiednio się zachowujące, mogą zostać wykluczone z wycieczki bez zwrotu kosztów.

 

Przemek Pasek
Fundacja Ja Wisła
www.jawisla.pl
503 099 975