Fundacja Ja Wisła z przyjemnością zaprasza w niedzielę na nadwiślański spacer do Rezerwatów Wyspy Zawadowskie i Wyspy Świderskie.

Spotykamy się w niedziele 29 stycznia o godzinie 11 w Józefowie na skrzyżowaniu al. Nadwiślańskiej i ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (przy ruinie Hotelu Pod Dębami, al. Nadwiślańska 220).

Link do mapy

Uwaga autobus 702 startuje z przystanku Wiatraczna 14 i kursuje średnio raz na godzinę, żeby dojechać do Józefowa należy jechać tym odjeżdżającym o 10.20 z pętli na Wiatracznej i wysiąść na przystanku Wyszyńskiego, przystanek na żądanie.

Celem wyprawy jest poznanie  Rezerwatów Wyspy Zawadowskie i Wyspy Świderskie. Trasa wycieczki w całości biegnie w terenie o najwyższych w skali kraju walorach przyrodniczych. Wisła w Józefowie i na granicy Wawra pozostała bowiem praktycznie całkowicie naturalna, bez wyraźnego śladu ingerencji człowieka. Spacerować będziemy na przemian: grzbietami okresowych wysp, ciągnącymi się kilometrami urwistymi klifami, plażami z rozległymi grzępami żwirowymi, dnem wyschniętych łach, nieprzebytymi ostępami lasu łęgowego.  Trasa jest równie piękna, co trudna. Okaże się że pomimo pokrywy śnieżnej, Wisła zaprezentuje zdumiewającą galę kolorystyczną. Towarzyszyć nam będą stada zupełnie dzikich dzików i saren. Zapalimy też małe ognisko, proszę zabrać coś na ruszt i gorącą herbatę w termosie, będzie też więcej postojów na konsumpcję krajobrazu okiem i obiektywem. Przejście odcinka zajmie około 4 godzin. Zakończenie przy ul. Strzygłowskiej (przy rondzie łączącym:  al. Nadwiślańską, Trakt Lubelski i Wał Miedzeszyński.)

Można też przyjechać samochodem i zaparkować go na ulicy Strzygłowskiej i podjechać na start autobusem 702 kilka przystanków do ul. Wyszyńskiego w Józefowie. Ja Jadę samochodem z Herbatnika i mogę zabrać 6 osób. Zainteresowani proszeni są o kontakt tel. 502 276 612.

Wycieczka jest odpłatna w wysokości 20 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy (dzieci i młodzież, seniorzy). Trasa jest wymagająca, należy mieć dobre buty terenowe, polecam tez stuptuty, można wziąć kijki NW. Na czas odpoczynku przy ognisku, bardzo przydaje się kawałek karimaty.

Będzie to drugi z cyklu dwunastu spacerów pt.: CHODŹ NAD WISŁĘ, których łączna trasa przemierzy całość brzegów Wisły w Warszawie i nawet trochę tuż pod Warszawą. Spacery będą odbywać się w każdą niedzielę do połowy kwietnia. Celem projektu jest przybliżenie Wisły mieszkańcom Warszawy i okolic. Trasy są trudne, ale baaardzo piękne. Po drodze opowiadam historie i pokazuje miejsca, których nie zobaczycie w telewizji. Przejście całego szlaku Wisły warszawskiej otwiera oczy i umysły i nie pozwala ich już zamknąć. Kto przedzie cały szlak, otrzyma od Fundacji dyplom uznania.

Przemek Pasek / Ja Wisła / tel. 502 276 612